Kurduğu hayalin peşinde koşan Derya Kuzubaşıoğlu'nun hikayesi


Kadın girişimciler sadece bir marka yaratmanın ötesinde başarıya ulaşmalarındaki temel bileşenleri ve becerileriyle de ilham veriyor. Birçok kadın bu yaratım sürecinde bir başarı hikâyesi ile üretimi destekliyor ve iş ilhamının ana kaynağı oluyor. Bu kadınlardan biri de Derya Kuzubaşıoğlu.

12 yaşında kurmaya başladığı hayalinin peşinden koşup o hayali gerçekleştiren, şal ve fularları çizimleriyle sanatsal birer parçaya dönüştüren tasarımcı Kuzubaşıoğlu’na, marka yaratma ve çizimleriyle üretime dâhil olma yolculuğunu sorduk.

Kendimi bildim bileli çizim ve resim yapmayı çok sevdim. Çizimlerimin genelini insan figürleri oluşturuyor. Küçüklüğümden beri gördüğüm her şeyi gözlemlemek istemsiz yaptığım bir hareketti ve bu sayede insanları, onların duygu ve düşüncelerini daha iyi anladığımı fark ettim. Milano’da Nuova Accademia di Belle Arti’de Design üzerine eğitim aldım. Bu bölüm sayesinde tasarımın her aşamasını görmüş oldum. Tüm bu unsurları bünyesinde toplayan 
giyilebilir sanat eserleri yaratma fikri ile de Der-s Official şekillenmeye başladı. Zaten kullanmayı sevdiğim şal ve fularları neden ben tasarlamayayım diye düşündüm ve marka 2019 yılında hayata geçmiş oldu.

Şal ve fular dediğimizde birçok kişinin aklına gelen ilk örnek orta yaş ve klasik giyinen kadınlar oluyor. Ta ki çizimlerinizin renklerinizin ipeğe ve kotona yansımasını görene kadar. Hedeflerinizden bahseder misiniz?

Der-s Official’ın şal ve fularların kullanım alanıyla ilgili Türkiye’de bir öncü olmasını arzu ediyorum. Şalın ve fuların bu hali ile artık kadınlar, kıyafetlerine göre şal veya fular değil, şal ve fularlarına göre kıyafet seçebilir. Genel kullanım alanının dışında fularlar bilekte, boyunda, saçta, en sevdiğiniz çantanın üzerinde, veya bir kot pantolonun belinde kullanılabiliyor. Aynı kıyafet farklı şallar ve bağlama şekilleri ile her defasında farklılaşabiliyor. İşte tüm bu alternatif kullanım modelleriyle şal ve fularların her yaş grubundan kadına hitap ettiğini  söyleyebilirim. Kendine has tarzı ve şıklığı olan kadınların şal ve fularlarımı kullandığını görmek beni mutlu ediyor.
Kadınlar için tercih edilen hediyeler arasında ilk sırada şal ve fularlar geliyor. En önemli nedenlerinden biri beden sıkıntısı olmaması iken bir diğer etken ise Der-s Official fular ve şallarının ipeğin kalitesiyle sanatın birleştiği zamansız parçalar olması.

Sanatsal tasarımlarını ürünle birleştiren ve kendi markasını yaratan Tasarımcı Derya Kuzubaşıoğlu umarız bize ilham verdiği gibi size de ilham verir ve müthiş fikirlerinizi hayata geçirmeniz konusunda cesaret bulursunuz.

Share on Google Plus

About sibelizliyor

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder