Renan Ertosun yeni sergisiyle Asmalımescit Art Gallery'de


Dışavurumcu araba resimleriyle tanınan sanatçı Renan Ertosun, nilüfer çiçekleri ve girdap resimlerinin bir arada bulunduğu sergisi ile Asmalımescit Art Gallery’de 16 Haziran – 7 Temmuz tarihinde sanatseverlerle buluşuyor.

Ulusal ve uluslararası birçok kişisel sergisinin yanı sıra karma sergilerle, online sergilerde ve etkinliklerde de yer alan Renan Ertosun’un resim tekniği, bu yeni çalışma grubuyla farklı bir boyuta taşındı.

Görüntüleri oluşturmak için sanatçı, katmanlar halinde tuval yüzeyi üzerine istiflenen canlı renklerdeki boyaları, dinamik, spontan ve jestüel fırça darbeleri ile sürer, döker, damlatır, aktarır. Kimi zaman üstteki yoğun ve canlı tonlardan oluşan görüntülerin altında, belleğin katmanları gibi daha koyu, daha farklı renklere sahip alttaki başka imgeler yatmaktadır.


Yeni çalışma grubundaki renkçi ve özgür yaklaşımı Renan Ertosun’u yalnızca romantizm geleneği ile değil, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde savaş sonrası dönemin eylem resmi ve soyut ekspresyonizmiyle de ilişkilendiriyor.

Sergi, 16 Haziran – 7 Temmuz tarihleri arasında Asmalımescit Art Gallery’de Çarşamba – Cuma 12.00-19.00 saatleri arasında, diğer günlerde ise randevu ile ziyaret edilebilecek.


Adress: Büyükhendek Cad. No4/1 Kuledibi / Beyoğlu - İstanbul

Share on Google Plus

About sibelizliyor

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder