Dhafer Youssef 8 Şubat'ta Zorlu PSM'de


Tasavvuf ruhuyla beslediği müziğiyle dünyanın en iyi cazcılarından ve Tunus underground müziğinin temel taşlarından biri olarak kabul edilen Dhafer Youssef 2018'de çıkardığı “Sounds of Mirrors” albümü turnesi kapsamında 8 Şubat’ta Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde olacak.


Sanatçı Youssef'e; konserde ezgileriyle bambaşka bir aleme götüren klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici, Eivind Aarsetve Adriano Dos Santos eşlik edecek.

Şimdiye kadar Dhafer Youssef'le tanışmamış olanlar için öncelikli tavsiyem sanatçının 2010 yılında çıkardığı Abu Nawas Rhapsody albümündeki "Khamsa" şarkısı olacaktır. Çok sevdiğimden olsa gerek "Khamsa"yı dinlemeye doymuyorum. Hüznün ve umudun melodiye dökülmüş hali "Khamsa", hayat gibi... Tüm müzikseverlerin Avrupa'da 2013'ün en iyi ilk üç caz albümü arasında yer alan Birds Requiem (Kuşların Ağıdı) albümünü dinlemesini öneririm.

Her yüreğe dokunan bu ezgilerden mahrum kalmamalı...


Bu eşsiz konser için biletler Passo'da!

Share on Google Plus

About sibelizliyor

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder