Olumlu yaşamaya engel olan zihin oyunları


Reiki Master, Theta Healing Uzmanı ve Şifacı Melis Koçyiğit bu hafta bizlere "olumlu yaşamaya engel olan zihin oyunları" konusunda çok önemli bilgiler veriyor...


Merhabalar herkese.
Bugün olumlu düşünmeye başlamaya karar verdikten sonra, sizi durduran, size engel olan, yine negatif düşünmenize sebep olan zihin tuzaklarından bahsedeceğim. Bu tuzakların ne olduğunu ve nasıl başa çıkacağınızı öğrendikten sonra, o tuzaklara düşmeyeceksiniz. Pozitif düşünmeye niyet ettiniz, kendinize hedefler koydunuz, çokta kararlısınız; düşünce gücüyle tüm hastalıkları yeneceğinizi, hayallerinizi hayatınıza çekeceğinizi, istemediğiniz durumları, uzaklaştıracağınıza emin oldunuz. Teoride her şeyi oturttunuz ve gerçekten de büyük bir adım attınız ama sıra bu bildiklerinizi hayatınıza uygulamaya geldiğinde, birçok aksilik ile karşılaşmaya başladınız. Hastalıklar, ikili ilişkilerde sorunlar, başarınızdan emin olamama, sürekli yapamayacağını, yeterli olmadığınızı hissetme, hızla halledilmesi gereken konuların sürüncemede kalması vb. Panik yok, doğru yoldasınız. Kendinizi tebrik edin. İyileşmeye karar verdiğiniz konu her ne ise bununla ilgili tüm dirençleriniz su yüzüne çıkacak. Maddi konularda, pozitif düşünmeye başladıysanız, içinizdeki tüm korkulardan ve dirençlerden kurtulana kadar, işler daha kötüye gidiyormuş gibi olur. Çünkü tüm sorunlar tamamen halletmeniz için atağa geçecektir. Aslında gerçekte olan bilinçaltınızın sizi denemesidir. Sizin kararlılığınızı ölçer. Çünkü bugüne kadar negatif düşünmenize alışmış, tam tersi bir durumla karşılaştığında, bu gerçek mi? diye emin olmak için her türlü şeyi yapacaktır. Ne yazık ki çoğu insanda direncine ve bu tuzaklara düşüp, her şey kötüye gidiyor diye düşünüp negatif düşünmeye devam eder. Yapmanız gereken doğru yolda olduğunuzdan emin olarak, sakince tavrınızı korumaktır. Bilinçaltının oyunları hiç kolay değildir. Ancak sizden daha güçlü değildir. Yapmanız gereken zihninizi kontrol altına almak ve ortaya çıkan korkuyu kabul edip, ortadan kaldırmaktır. Korkuyu yok saymanız bir işe yaramayacaktır. İzin verin ortaya çıksın ve ona şöyle deyin. En kötüsü ne olabilir? Kendinize her korkunuz ortaya çıktığında bu soruyu sorun. En kötüsü ne olabilir varsayalım oldu. Bu her şeyin sonu mu? Nefes aldığınız sürece herzaman bir umut vardır. Çünkü mutlaka çaresine bakacaksınız. Siz en zorunu başardınız. Hiçbir şey bilmeden geldiğiniz dünyada birçok şey başardınız. Bebeklik halinizi düşünün. Hiç bilmeden yürümeyi, konuşmayı, yemek yemeyi ve nicelerinizi öğrendiniz. Bunu nasıl yapacağım diye düşünmediğiniz için başardınız. Nasıl olacak, nasıl düzelecek dediğiniz her konuyla ilgili dirençleriniz yoğundur. Bırakın o tarafını evren düşünsün. Siz sadece yapmak istediğiniz hedeflerinize konsantre olun. Göreceksiniz ki her şey düşündüğünüzden çok daha kolay. 


Sevgiler herkese.
Share on Google Plus

About sibelizliyor

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder