Halıcılık Sanatı "İlmeğin Ucundaki Söz" sergisiyle Verni Art Salon’da!


İstanbul tarihi yarımada Sultanahmet Semti'nde uzun bir restorasyon sonrası açılarak, sanat galerisi kavramına yeni bir anlayış, yeni bir soluk taşımaya devam eden Verni Art Salon, “İlmeğin Ucundaki Söz” sergisi ile halı, kilim meraklıları, koleksiyoner ve sanatseverleri bir araya getiriyor...

Türkiye’nin kültür ve sanat hayatına yepyeni bir boyut kazandıran Verni Art Salon bu kez dünyanın ünlü halı ve kilimlerine ev sahipliği yapıyor. “İlmeğin Ucundaki Söz” sergisi 22 Ağustos 2019 Perşembe günü saat 18.00’de Verni Art Salon’da özel bir davet ile açılıyor.

Verni Art Salon Genel Sanat Yönetmeni Melis Uludağ
, oldukça uzun süren planlama, araştırma ve çalışmalar sonrasında sergiyi nihayet açmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Uludağ ayrıca “Azerbaycan’ın yedi bölgesinin halıları, Avrupa ‘nın çeşitli ülkelerindeki koleksiyonlardan Türkiye’ye kazandırılan halıları, seçkin Hereke halıları, Kayseri, Sivas ve İran Tebriz halıları ile Türkiye’nin bu çapta ilk sergisini gerçekleştiriyoruz. Dünyanın en ünlü yün ve el dokuması halıları kilim ve benzeri dokumaları bir araya getirilmesi için koleksiyonerlerimiz değerli  katkılarda bulundu. Sergiyi Verni Art Salon’un görkemli atmosferinde sanatseverler ile buluşturuyoruz. Projelerimize kesintisiz olarak devam edeceğiz. Hedefimiz her ay yeni bir sergi” dedi.

Verni Art Salon’un tüm katlarına yayılan “İlmeğin Ucundaki Söz “ sergisi kapsamında sanatseverler için ayrıca bir seminer düzenleniyor. Sergi açılışı sonrasında, aynı gün İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB), Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nden  değerli konuk, akademisyen ve koleksiyonerlerin katılacağı “Halının Dünü Bugünü ve Kilimin Sembolleri” semineri, merakla beklenen etkinliğe farklı bir boyut kazandırıyor.

Galerilerinde sanata ve sanatseverlere verilen değeri her zaman üst düzeyde göstereceklerini belirten Melis Uludağ, “İlmeğin Ucundaki Söz” sergisi 22 Ağustos - 22 Eylül 2019 tarihleri arasında her gün 10:30 - 21:00 saatleri arasında gezilebileceğini belirtiyor. Haftanın her günü açık olan Verni Art Salon yine aynı saatler içinde siz değerli sanat severleri ağırlamak üzere davet ediyor. 

Sergi Açılışı: 22 Ağustos 2019
“Halının Dünü Bugünü ve Kilimin Sembolleri” Semineri Saat: 19:30
Saat: 18:00-21:00
Adres: Küçük Ayasofya Mah. Kadırga Liman Caddesi No: 121
Fatih-İstanbul
Telefon: +90 532 460 9109

VERNİ ART SALON
İstanbul tarihi yarımada Sultanahmet semtinde, Osmanlı döneminde gemi yapım malzemelerinin ve ticaret mallarının deposu olarak hizmet veren tarihi bina aslına uygun olarak yeniden restore edilmiştir.
Sanat galerisi kavramına yeni bir anlayış, yeni bir soluk getiren Verni Art Salon, tarihi dokusu korunarak titiz çalışmalar ile tekrar hayata kazandırılarak 2018 yılında sanatseverlerin hizmetine açılmıştır.

Share on Google Plus

About sibelizliyor

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder