Bedenimiz bize ne fısıldıyor?

Reiki Master, Theta Healing Uzmanı ve Şifacı Melis Koçyiğit bu hafta bedenimizdeki çakralar ve onlara dair çok önemli bilgileriyle konuğumuz oldu...Bedenimiz bize ne fısıldıyor? 
Hastalıklar ve Sebepleri.
Bedenimiz ve zihnimiz bize devamlı bir şeyler anlatır, ağrılar yoluyla mesajlar gönderir. Bizim bu mesajları almamızı ve düşünce şeklimizi düzeltmemizi ister. Eğer biz ısrarla bu mesajları önemsemez ve bilinçaltımızı düzeltmezsek, işte o zaman ağrı ve hastalık müzminleşir ve kronik hale gelir. Çare, ne bilinçsizce bir avuç ilaç yutmak ne de o ağrılara mahkum olmak. Çare, ağrıyı kendimizin yarattığını anlamak ve sebep olan duyguları serbest bırakmaktır. Şimdi size hastalıkların sebeplerini ve yapmanız gerekenleri yazacağım. 

Bedenimizde önemli 7 çakra bulunmaktadır; bu çakralar da blokaj olduğunda bölgemizde sorun yaşarız. 
Kök Çakra
Sakral Çakra
Solar Pleksus Çakrası
Kalp Çakrası
Boğaz Çakrası
3. Göz Çakrası
Taç ÇakraKök çakramız yeterli çalışmadığında;
Kasıklarımızın altında bulunan bölgedir. Düzgün çalışmadığında sırt ve omurga ağrıları, bacak ağrıları, kemik erimesi, idrar kaçırma, kasık ağrıları, sürekli hale gelen idrar enfeksiyonları meydana gelir. İflas ettiğimizde, parayla ilgili sorunlar yaşadığımızda, gelirimiz devamlı değiştiğinde, hayatımızdaki önemli erkekler ile sorunlar yaşadığımızda, taciz, tecavüz gibi durumlar yaşadığımızda, eşimizle uzun vadede sorunlar yaşadığımızda ve bizi duygusal anlamda tatmin etmediğinde, anlamadığında, kök çakramız dengeli çalışmaz. Eğer kök çakranızda bir blokaj varsa, hayata güvenle bakamazsınız, hayatınızda her şey yolundayken bile, kaybedeceğinizi düşünürsünüz. Kendinizi iyiye layık görmez, kendinizi sevmezsiniz. Özgüveniniz oldukça düşüktür. Her şeyi kontrol altında tutmaya çalışır, bunu yapamadığınızda çok mutsuz hissedersiniz. Bu bölgenizde blokaj olduğunuzu düşünüyorsanız, kırmızı rengini hayatınızdan eksik etmeyin. Bu çakranın rengi kırmızıdır. Ve blokajı kaldırmak için, şu olumlamaları tekrar etmelisiniz.
- Kendimi seviyor ve onaylıyorum. Bedenimi seviyor ve onaylıyorum.
- Bedenimle barış içindeyim.
- Geleceğe bakmaktan güven duyuyorum.
- Her şeyin en iyisine layığım.
Olumlamaları kök çakranızın bulunduğu bölgeye dokunarak, sesli bir şekilde söylemeniz gerekmektedir.

Sakral çakramız yeterli çalışmadığında;
Göbek deliğimizin hemen altında bulunan bölgedir. Düzgün çalışmadığında, bağırsak, mesane, cinsel organlar, rahimle ilgili sorunlar yaşarsınız. Bu çakranızda blokaj varsa yaratıcılığınızı ortaya çıkaramazsınız. Kendinize güvenemez, sürekli kendinizi suçlar, hiçbir şeyden mutlu olamaz, çabuk sinirlenirsiniz. Bu bölgenizde blokaj olduğunu hissediyorsanız, turuncu takılar ve giysiler tercih etmelisiniz. Ve blokajı kaldırmak için, şu olumlamaları tekrar etmelisiniz.
- Yaşamaktan keyif alıyorum.
- Tüm yaratıcı yeteneklerimi kullanıyorum.
- Çok mutlu ve sakinim. Bu hep böyle.
Olumlamaları sakral çakranızın bulunduğu bölgeye dokunarak, sesli bir şekilde söylemeniz gerekmektedir.

Solar pleksus çakramız yeterli çalışmadığında;
Midenizin olduğu bölgedir. Düzgün çalışmadığında, mide, karaciğer, pankreas, ince bağırsak sorunları ve depresyon yaratır. Bastırılmış öfke, ihanet, kırgınlık ve hazmedemediğiniz durumlar yaşadıysanız bu çakrada blokaj oluşur. Değişimlere kolay adapte olamayan, ön yargılı, kıskanç, şüpheci, dışlanmaktan korkan bir hale bürünürsünüz. Bu bölgenizde blokaj olduğunu düşünüyorsanız; sarı renginde giysiler ve takılar tercih etmelisiniz. Ve blokajı kaldırmak için şu olumlamaları tekrar etmelisiniz.
- Hayatla uyum içindeyim.
- Herkesi affediyorum, özgür bırakıyorum.
- Herkes için yeteri kadar bolluk var.
Olumlamaları solar pleksus çakranızın bulunduğu bölgeye dokunarak, sesli bir şekilde söylemeniz gerekmektedir.

Kalp çakramız yeterli çalışmadığında;
Kalbinizin bulunduğu bölgededir. Düzgün çalışmadığında, kalp, göğüs, akciğer sorunları yaratır. Kalp ritim bozukluğu, depresyon ve panik atak gibi durumlar yaşamanızda muhtemeldir. Bu çakranızda blokaj varsa sürekli kendinize acır, anlamsız korkular yaşar, her şeyi büyütür, kötü senaryolar yazıp, kendinizi sürekli panik bir hale sokarsınız. Hayattan tat alamazsınız. Bu bölgenizde blokaj olduğunu düşünüyorsanız; yeşil ve pembe
renginde, giysiler ve takılar kullanmalısınız. Evi pembeye boyatmak ve canlı çiçekler ile ilgilenmekte iyi gelecektir. Ve blokajı kaldırmak için şu olumlamaları tekrar etmelisiniz.
- Her şey yolunda, huzurluyum.
- Allah tarafından korunuyorum.
- Güçlüyüm, kendime ve insanlara güveniyorum.
Olumlamalari, kalp çakranızın bulunduğu bölgeye dokunarak sesli bir şekilde söylemeniz gerekmektedir.

Boğaz çakrası yeterli çalışmadığında;
Boğaz kısmımızdaki bölgedir. Düzgün çalışmadığında, kulak, boğaz, boyun, troid, ses telleri sorunları yaratır. Kendini ifade edememekten, söz hakkı tanınmamasından kaynaklanır. Bu çakranızda blokaj varsa kendinizi düzgün ifade edemez, hep yanlış sözler seçersiniz, sinirlendiğinizde ses kısılmaları yaşar, değişimden çok korkar ve değişime ayak uyduramazsınız. Bu bölgenizde blokaj olduğunu düşünüyorsanız, mavi takılar, mavi giysiler kullanmalısınız. Ve blokajı kaldırmak için şu olumlamaları tekrar etmelisiniz. 
- Kendimle ve insanlarla iletişimim harika.
- Değişimi onaylar ve çabuk adapte olurum.
- Kendimi ve duygularımı hep güzel ifade ederim.
Olumlamaları boğaz çakranıza dokunarak, sesli bir şekilde söylemeniz gerekmektedir.

3. göz çakrası yeterli çalışmadığında;
İki kaşımızın arasındaki bölgededir. Düzgün çalışmadığında, yüz, baş, göz sorunları yaratır. Bu çakranızda blokaj varsa ön sezileriniz sizi hep yanıltır. Yanlış yatırımlar yapar, olmadık insanlara güvenirsiniz. İçinizdeki sesi duyamaz, doğru seçimler yapamaz, gerçekleri göremezsiniz. Bu nedenle çok önemli bir çakradır. Özellikle metafizik
konularıyla ilgilenenlerin, 3. göz çakraları oldukça önem taşır. Bu bölgenizde blokaj olduğunu düşünüyorsanız; indigo mavisi takılar, giysiler, şapkalar tercih etmelisiniz. Ve blokajı kaldırmak için şu olumlamaları tekrar etmelisiniz. 
- Hislerim güçlüdür. Önsezilerim çok gelişmiştir.
- İçimdeki ses, bana hep doğru yolu gösterir.
- Manevi yönüm gelişmiştir. Hep korunuyorum.
Olumlamaları 3.göz çakranızın bulunduğu bölgeye dokunarak, sesli bir şekilde söylemeniz gerekmektedir.

Taç çakrası yeterli çalışmadığında;
Baş bölgenizdedir. Düzgün çalışmadığında, migren, kronik baş ağrıları, beyin, kafatası, denge sorunları yaratır. Hayatın tüm yükünü üzerine alan, her şeyi kendi görevi sanan, her durumda sürekli kendini suçlayan, fazla fedakar insanlarda ortaya çıkar. Bu çakranızda blokaj varsa, sürekli uyumak, hiçbir şey yapmak istemezsiniz. Kendinizi,
devamlı bitkin, yorgun hisseder, insanlarla yakın ilişkiler kurmaktan kaçınırsınız. Bu bölgenizde blokaj olduğunu düşünüyorsanız; beyaz, altın rengi ve mor takılar, giysiler, tercih etmelisiniz. Ve blokajı kaldırmak için şu olumlamaları tekrar etmelisiniz.- Her şeyi kontrol edemem. Benimde engel olamadığım durumlar vardır.
- Her şeyi akışa bırakıyorum.
- Hiçbir şeyden suçluluk hissetmem.
Olumlamaları taç cakranızın bulunduğu bölgeye dokunarak, sesli bir şekilde söylemeniz gerekmektedir.

Hepinize mutlu haberler alacağınız, kendinizle barışarak affetmenin verdiği huzuru yaşayacağınız güzel bir hafta diliyorum.
Share on Google Plus

About sibelizliyor

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder