Bebeğim ne zaman konuşur?


Her çocuğun konuşma hızı ve başlangıcı birbirinden farklı olabiliyor. Bu konuda uzmanlar bebeklerin ilk 6 ayda yavaş yavaş heceleri çıkarmaya başladığını ve 12 aydan sonra ise kelimeleri dile getirdiğini söylüyor. Çocukların 18 ay itibarıyla kelime dağarcıkları geliştiğini ve 24 aylık olmaya yakın zamanda ise iki kelimeyi bir araya getirmeye başladığını söylüyor. Bu dil gelişim evrelerinin gerisinde kalan çocukların uzmanlar tarafından incelenmesi gerekiyor. Ancak bu durum hemen sizi hiç korkutmasın çünkü Nobel Ödüllü Fizikçi Albert Einstein 4 yaşında konuşmaya başlamıştır:)

Ancak ben bu konuda biraz da anne babalara önemli notlar vermek istiyorum; 
Konuşma biraz da taklitle gelişiyor. O yüzden sizlere bol bol çocuğunuzla konuşmanızı tavsiye ediyorum. 
Çocuğunuzla aynı seviyede durup sizi görmesini ve dudaklarınızı izlemesini sağlayacak bir şekilde karşısında oturup yavrunuzla konuşmanızı, ona kitap okumanızı tavsiye ediyorum. 
Oynadığı her oyuncağın ya da nesnenin ismini söylerek ardından sanki sizi taklit etmesine konuşmasına fırsat tanımak için bir iki kez aynı kelimeleri tekrarlatmanızı öneriyorum.
Bu egzersizleri sürekli hale getirdiğinizde çocuğunuzdaki gelişmeyi ve sizin her söylediğinizi söylemeye çalıştığını göreceksiniz:)

İlk Kelimeler çok önemli!
Mikado Çocuk  0 - 2 yaş çocuk gelişimine büyük katkı sağlayan özel kitaplarıyla bu anlamda imdadımıza yetişiyor. 
İlk Kelimeler Kitabım Serisi bebeğiniz için özel olarak tasarlanmış 5 farklı konu başlığıyla çocuğunuzun konuşmasında yer alacak güncel kelimeleri rengarenk özel tasarımıyla bizlere sunuyor...
Bebeğinizin görsel algısını ve hayal gücünü geliştirerek zeka gelişimine katkıda bulunan bu kitapları bebeğiniz elinden düşürmeyecek. Ağırlığı ve baskı kalitesiyle de çocuğunuza güvenle vereceğiniz bu kitabı birlikte inceleyerek onun dikkatini çekmeye çalışın sonrasında benim canım kızım gibi o minik parmaklarını resimden resime işaretleyerek kendince sesler çıkardığını göreceksiniz:)

Sipariş için mikadococuk.com'u ziyaret edebilirsiniz!


Evdeyiz - İlk Kelimeler Kitabım Serisi (TIKLAYIN!)

Uyku Vakti - İlk Kelimeler Kitabım Seris(TIKLAYIN!)

Hayvanlar - İlk Kelimeler Kitabım (TIKLAYIN!)

Ne, Nerede Gidiyor? - İlk Kelimeler Kitabım (TIKLAYIN!)

1-2-3 - İlk Kelimeler Kitabım Serisi (TIKLAYIN!)Sipariş için mikadococuk.com'u ziyaret edebilirsiniz!
Öğreten ve eğlendiren "İlk Kelimeler Kitabım" için TIKLAYIN!


Share on Google Plus

About sibelizliyor

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder