Bu izin hayat kurtarıyor!


Türkiye’de 26 bin hasta hayata tutunmak için organ bağışı bekliyor. Fakat birçok aile, hayatını kaybeden yakınlarının organ bağışına izin vermiyor. Toplum olarak organ bağışı bekleyenlere karşı cevapsız kaldığımızı, onları zaman zaman görmezden geldiğimizi etkileyici ve dikkat çekici bir şekilde anlatmak, herkesi öz eleştiri yapmaya davet etmek amacıyla Novartis İlaç ve Organ Nakli Koordinatörleri Derneği (ONKOD) işbirliği ile “Hayat Kurtaran İzin” kampanyası hayata geçirildi. Flashmob tekniğini kullanılarak dikkat çekici ve akılda kalıcı bir kampanya filmine imza atıldı. Filmde, “Hayat Kurtaran İzin” sloganıyla, ailelerin bir izinle birçok hayatı kurtarabileceğinin altı çiziliyor.

Filmde, bir kafede aniden kalp krizi geçiren birine hiç kimsenin yardım etmemesine gelen tepkiler gizli kameralarla kayıt altına alındı. “Hayata tutunmak için yardım bekleyen birine, kimsenin yardım etmemesi ne kadar garip değil mi? Peki o zaman, Türkiye’de hayatta kalmak için organ bekleyen 26.000 hastaya neden yardım etmiyoruz?” sorusuyla herkes bu konuda düşünmeye davet edildi.  Bu sayede görmezden gelinen binlerce organ bağışı bekleyen hastaya dikkat çekilmesi hedeflendi.

Organ bağışı bekleyen binlerce hastaya umut olunması amacıyla başta sosyal medya kanalları olmak üzere birçok farklı mecra etkin bir şekilde kullanıldı.KÜNYE

Reklam veren: Novartis İlaç Türkiye
Reklam Ajansı: Reaktör İstanbul
Reklam Yazarı: Furkan Civelek
Marka Yönetimi: Melis Ceylan, Pınar Kurt
Yönetmen: Mustafa Kotan
Görüntü Yönetmeni: Yunus Emre Tolan
Yapımcı: Özgür Demir
Teknik Ekip: Tolan Films
Ses: 3B Medya
Sanat Yönetmeni: Emircan Aydın
Dublaj: Seslendirmeevi / Gökhan Erciş
Film/Case Kurgu: Emre Küçükosman
Renklendirme Sanatçısı: Emrah Tekin
Share on Google Plus

About sibelizliyor

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder