Anadolu İlmekleri sergisi Sefaköy Kültür Merkezi Sanat Galerisi'nde


Genç Çağdaş Sanatçılardan Mürüvvet Durak, figür ve Anadolu motiflerini sentezleyerek, İstanbul temasıyla bir araya getiridiği yeni sergisi 3 Ekimde "Anadolu İlmekleri" adıyla Sefaköy Kültür Merkezi Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluşuyor... 3-20 Ekim 2018 tarihleri arasında açilacak sergi sanatçının onuncu resim sergisi…

Mürüvvet Durak'ın İstanbul temasını işleyerek, İstanbulun hem kültürel, hem tarihi ve çok fazla medeniyetlere ev sahipliği yapması sanatçıyı böyle anlayışa yöneltmiş. Daha önceki sergilerde kullandığı yerelden evrensele semboller ve nazarlıklar teması bazı resimlerinde yer vermiş. Kadın figürleri ağırlıklı eserlerin birleşiminden oluşan sergide sanatseverleri farklı duyguların etkisiyle karşacaklar. Sanatçı bu sergisiyle yaşadığımız dünyanın ve kendi içimizdeki içsel dünyaya toplumsal duygusal etkileşimini ortak bir noktada birleştirerek farklı yaşam sahnelerini konu alan, değişik tekniklerin bir arada kullanıldığı eserlerinin konseptiyle sanatseverleri farklı duygu, algılamalara ve farklı düşsel dünyaya davet ediyor.
MÜRÜVVET DURAK
Mürüvvet Durak 1981'de Isparta'da doğdu. Isparta Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde Resim Bölümü'nü 1999'da tamamladı. Özel yetenek sınavını birincilikle kazandığı, Pamukkale Üniversitesi Resim Bölümü'nden 2004'te mezun oldu. Sanat hayatını  Anadolu'da çeşitli yerlerlerde etnik araştırmalar yaparak konseptini 'Semboller ve Nazarlıklar' ile belirliyor. Yerelden evrensele tüm geçmiş kültürlerin sembolik, mistik kültürel değerlerine özgü öğeleri ve farklı etkileyici duyguları, ifadeleri figürler üzerinde anlamlandırıyor, kendi özgün yorumuyla eserlerine taşıyor.

KİŞİSEL SERGİLERİ 
• Tılsım Sergisi - Taksim Intercontinental Otel Balo Salonu, İstanbul, 2017
• Sembollerle Mistik Yolculuk Sergisi - Ankara Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Hasan Riza Sergi Salonu, 2017
• Renklerin Ötesinde Sergisi - Galatea Art Beyoğlu, Istanbul, 2016 
• Mixed Sergisi - Akatlar Kültür Merkezi, İstanbul 2016
• İmgelerin Gizemli Dili Sergisi - İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi, 2015
• Ethnic II Sergisi - Vefa Sanat Galerisi, Bodrum, 2014
• Ethnic Sergisi - Niş art Gallery, Nişantaşı, 2014 
• Nazarlıklar Senfonisi Sergisi - Art point Gallery Nişantaşı, 2012 • Gelenekten Geleceğe Semboller Sergisi - Art club Gallery, Teşvikiye, 2011 Share on Google Plus

About sibelizliyor

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder