Sporseverler, Şile’de bir araya geldi


Sporun ve eğlencenin harmanlandığı, çamur ve zorlu engellerle donatılmış parkurlarıyla ünlü 7.Mudrace 2018 etkinliği Şile Yeşilvadi’de gerçekleşti. 

Sporseverlerin büyük ilgisini toplayan, doğayla iç içe gerçekleşen yarış kapsamında yetişkinler ve çocuklar gün boyunca parkurlara meydan okudu.
Yarışmacılar finish çizgisine çamur içinde büyük bir mücadelenin ardından ulaştı. 500’den fazla sporseverin yer aldığı etkinlikte 5 kilometre boyunca 20’den fazla engeli aşarak yarıştı.
Yarışların yanı sıra festivalde, training alanında yoga, pilates, zumba gibi aktiviteler, müzik performansları, söyleşiler ve çeşitli workshoplar gerçekleştirildi. Etkinlikte, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) sosyal sorumluluk partneri olarak yer alırken, sporseverlere dernek yetkilisi Tuğçe Akgün söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşide dernek çalışmalarına değinen Tuğçe Akgün “Mudrace’e tekerlekli sandalyede bulunmanın zorluğunu göstermek için empati parkuru getirdik. Koşamasak da farkındalık yaratıyoruz” dedi. Empati parkuruyla yer alan TOFD, katılımcılara tekerlekli sandalyede olma deneyimi yaşattı.
Mudrace yarışlarının 7.si, “Be More Human” mottosuyla insanı fiziksel, zihinsel ve sosyal olarak geliştirmeye teşvik eden öncü spor markası Reebok ana sponsorluğunda organize edildi. Etkinliğin ikincisi ise Eylül ayında Kilyos’ta gerçekleştirilecek.

Share on Google Plus

About sibelizliyor

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder