Genç tasarımcılar ödüllerine kavuştu


Geleceğin tasarımcı adayları, 20 Temmuz 2018 tarihinde Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Başkanı Ramazan Baş’ında Engelliler Kategorisinde jüri üyeligi yaptığı Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından 14. sü düzenlenen Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nda bir araya geldi.

Türkiye mobilya endüstrisinin tasarım kalitesine katkıda bulunmak ve genç mobilya tasarımcılarını desteklemek amacıyla her yıl düzenlenen Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nda geleceğin tasarımcı adayları mobilya sektörüyle buluşup bu alandaki başarılı tasarımlarıyla birbirleriyle kıyasıya yarıştı.
Hilton İstanbul Bomonti Hoteli’nde gerçekleşen yarışmaya üniversitelerin; Endüstri Ürünleri Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği bölüm öğrencilerinin projeleri kabul gördü.
Kazanan yarışmacılara binlerce TL’lik para ödülünün yanı sıra, tasarım haklarının tescili ve MOSDER üyesi sektörün en büyük kuruluşlarında iş ve staj olanakları sunuluyor.
Birbirinden farklı ve kullanışlı projelerin yer aldığı, büyük katılımın olduğu yarışmanın Engelliler İçin Ev Mobilyası kategorisinde, jüri koltuğunda etkin olarak faaliyet gösteren Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği yönetim kurulu başkanı Ramazan Baş yer alırken, engelliler için yapılan mobilya tasarımları da bir hayli dikkat çekiyor.
Ayrıca jüri üyelerinin aldığı karar sonucunda bir sonraki yarışmalarda engelli kategorisinde yarışacak olan yarışmacıların daha iyi sonuçları elde edebilmesi adına engellilerle zaman geçirme kuralı getirileceği duyuruldu.
Share on Google Plus

About sibelizliyor

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder