12 Yıl Sonra Yeniden Loreena McKennitt!


2006’da “An Ancient Muse” albümünden sonra, tamamen özgün ve yeni şarkılardan oluşan albümü “Lost Souls”u Mayıs’ta dinleyicileriyle buluşturacak olan Loreena Mckennitt, albüm öncesi “Breaking of the Sword” ve “A Hundred Wishes” teklilerini yayınladı. Nisan ayında da, albüme az bir zaman kala sürpriz iki şarkısını müzik severlere sunmaya hazırlanıyor.

“Lost Souls” albümü, nyckelharpa, ud, kanun, askeri bando, flamenko gitar gibi enstrümanların müzikal sesleri ile bezeli, Hint-Avrupa kökenli kavimlerden Bedeviler’e kadar olan çağdaş fikirlerin zengin, eklektik ve detaylı bir sunumu niteliğindedir. Loreena, albümde vokallerinin dışında, piyano, klavye, akordeon ve arp çalmıştır.


Otuz yıldan fazladır devam eden müzik kariyerinde, dünya çapında 14 milyondan fazla albüm albüm satmış, dört kıtayı kapsayan 15 ülkede altın, platin ve multi-platin satış ödülleriyle, dünya çapında beğeni toplamıştır. İki kez Grammy Ödülleri’na aday olmuş, iki defa Kanada’nın en önemli müzik ödülü olan Juno’yu kazanmış, Billboard Uluslararası Başarı Ödülü’ne layık görülmüştür.

1985’te kurduğu bağımsız plak şirketi Quinlan Road, pazarlamadan promosyona tüm çalışmaları yürüttüğü şirketiyle, müzik endüstrisinde, başarılı bir iş kadını ünvanını da kazanmıştır.

Cd, vinyl ve dijital mecrada sunulacak albümde dokuz şarkı var.

1.   Spanish Guitars and Night Plazas
2.   A Hundred Wishes
3.   Ages Past, Ages Hence
4.   The Ballad of the Fox Hunter
5.   Manx Ayre
6.   Le Belle Dame Sans Merci
7.   Sun Moon and Stars
8.   Breaking of the Sword
9.   Lost Souls


Lost Souls
11 Mayıs 2018
Quinlan Road-We Play


Share on Google Plus

About Kenan Özgür Yaşar

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder