Türkiye Zeka Oyunları için geri sayım başladıİSTEK Okullarının geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlediği, Türkiye’nin 18 yaş altı ilk zeka oyunları yarışması olan “Türkiye Zeka Oyunları” için başvurular devam ediyor.

Türkiye’deki tüm lise öğrencilerine yönelik olarak gerçekleşecek yarışma için son başvuru tarihi 19 Mart 2018.

Başvuruların ücretsiz olarak www.turkiyezekaoyunlari.com adresinden yapılacağı yarışmanın toplam ödülü 40.000 TL.

Yarışmaya eleme usulüyle Türkiye’nin 81 ilinden öğrenciler katılacak. İki kademeden oluşan yarışmanın Eleme Kısmı internet üzerinden gerçekleşecek. Eleme etabının sonrasında her ili temsilen seçilecek öğrenciler 10-13 Mayıs tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenecek final yarışmasına katılacak.

Final yarışması 5 kategoriden oluşacak. Kategoriler Kelime Oyunları, Karalama Oyunları, Matematiksel Oyunlar, Mekanik Oyunlar ve Görsel Oyunlar. Finale katılacak öğrenciler ve danışman öğretmenleri Yeditepe Üniversitesi’nde renkli etkinliklere de katılacak.

Yarışmada ilk üç dereceye giren öğrencilere büyük ödüller var. Her kategorinin birincisi 2500 TL, ikincisi 1500 TL, üçüncüsü 1000 TL alırken; olimpiyatın birincisi 7000 TL, ikincisi 5000 TL, üçüncüsü ise 3000 TL kazanacak.

Türkiye Zeka Oyunları için başvurular www.turkiyezekaoyunlari.com adresinde devam ediyor.
Share on Google Plus

About sibelizliyor

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder