Kayı Okulları Türkiye Şampiyonasında Finalde!


Türkiye’de ilk kez uygulanan ECAS Bilinci programlarıyla akademik gelişimin yanı sıra öğrencilerinin sosyal ve kültürel gelişimini de hedefleyen KAYI Okulları Türkiye Liselerarası Okul Sporları Genç Kızlar A Kategorisi Türkiye Şampiyonası yarı final maçında, tüm rakiplerini 3-0 yenerek final grubuna yükseldi. Çekmeköy İlçe Okul Sporları karşılaşmalarında da ilçe 1.si oldu. KAYI Okulları Kız Voleybol Takımı 2-6 Mayıs tarihlerinde Alanya’da gerçekleşecek Türkiye Şampiyonası final maçı için gün sayıyor.

“Eğitimin Kurucu Gücü” misyonuyla, 2016 yılında Çekmeköy Ömerli’de 34 dönüm arazi üzerine kurulan KAYI Okulları, çocuğa sunulan tek tip müfredat yerine çocukların akademik, sosyal, kültürel, fiziksel gelişimleri ve bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak yeniden yapılandırılan “çocuktan gelen müfredat” yaklaşımıyla anaokulundan yüksek öğrenime kadar eğitim veriyor. Tüm seviyelerdeki eğitim yaklaşımını uluslararası program ve uygulamalarla zenginleştirerek, getirdiği birçok ilk ile Türk eğitim sisteminde fark yaratan KAYI Okulları, Kız Voleybol Takımı’nın başarılarıyla da adından söz ettiriyor. Çekmeköy İlçe Okul Sporları karşılaşmalarında hiç yenilgiye uğramadan İlçe 1.si olan kız voleybol takımı;  İstanbul Şampiyonası 1. Tur karşılaşmalarında, Kartal Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi, Beyoğlu Alman Lisesi, Bakırköy Özel Florya Anadolu Lisesi kız voleybol takımı, 2. Tur karşılaşmalarında ise Eyüpsultan Hisar E.V.Ö. Hisar Lisesi, Beyoğlu Saint Benoit Fransız Lisesi, Beykoz TED İstanbul Koleji Vakfı Lisesi, Anabilim Eğitim Kurumları ve Doğa Koleji kız voleybol takımı ile karşılaşarak İstanbul 2.si olmuş ve büyük bir başarıya imza atmıştı. Türkiye Şampiyonasında ise Mersin Spor Lisesi, Antalya Yükseliş Koleji ve Denizli Cumhuriyet Anadolu Lisesi kız voleybol takımı karşısında hiç yenilgiye uğramadan yarı finale yükselen takım, yarı final maçında da Ankara Ayşe Abla Anadolu Lisesi kız voleybol takımı karşısında yine hiç set vermeden maçı 3-0 aldı. Finale çıkan KAYI Okulları Kız Voleybol Takımı, 2-6 Mayıs 2018 tarihlerinde Alanya’da gerçekleşecek Türkiye Şampiyonası final maçı için gün sayıyor.


Öğrencilerin yaratıcılıklarını ortaya çıkaran, bireysel farklılıkları geliştiren, öğrenmeyi zor olmaktan çıkarıp kolaylaştıran ve zevkli hale getiren bir yaklaşımla eğitim veren KAYI Okulları, düzenlenen sınavlarda başarılı olan öğrencilere her sınıf düzeyinde belirli oranlarda burs desteği sağlıyor. Akademik başarının yanı sıra spor, sanat ve sosyal alanlarda da başarıları bulunan öğrenciler ön değerlendirmeden geçtikten sonra farklı oranlarda burs almaya hak kazanabiliyorlar. Ayrıca erken kayıt avantajları çerçevesinde; mart ayında kayıt yaptıran velilere yüzde 35, nisan ayında kayıt yaptıran velilere ise yüzde 30 oranında indirim sunulacak. Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesi düzeyinde eğitim veren KAYI Okulları’nda yeni öğretim yılı öğrenci kabulü için her ay düzenli olarak bilgilendirme toplantıları ve okula giriş sınavları yapılıyor. 3. sınıftan 11. sınıf seviyesindeki tüm öğrencilerin katılabildiği giriş sınavı sonrasında rehberlik ve öğrenci tanıma çalışmaları ile yeni dönem öğrenci kayıtları tamamlanacak.

Anaokulundan yükseköğrenime her açıdan donanımlı, her bakımdan sağlıklı, kişisel gelişimini yönelimleri ve seçimleri doğrultusunda zevkle şekillendirmiş, mutlu ve başarılı bir yetişkinliğe geçişi ve her çocuğun içindeki özel yeteneği keşfetmesini sağlayan KAYI Okulları ile ilgili detaylı bilgi almak için 0216 312 77 88 numaralı telefonu arayabilir, 15 Nisan’da KAYI Okulları’nda gerçekleşecek tanıtım gününe katılabilirsiniz. 
Share on Google Plus

About sibelizliyor

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder