"Kaptanın Resim Defteri 7" Sergisi 18 Şubat'ta Venüs Sanat’ta başlıyor!

 

 
Ender Dikmen'in birbirinden özel 40 adet suluboya çalışmasından oluşan "Kaptanın Resim Defteri 7" Sergisi 18 Şubat Cumartesi Venüs Sanat'ta gerçekleşecek açılış kokteyli ile ziyaretçilerini bekliyor...

Sergi 1 Mart 2017 tarihine kadar Venüs Sanat Galerisi'nde ziyaret edebilirsiniz.  Kaçırmayın:)

Ender Dikmen
1946 yılında İnebolu’da doğdu.İlk resim eğitimini, sanatçı Hikmet ONAT’ın  öğrencisi olan babası H.Rıdvan DİKMEN’den aldı.
1962’ de Asker,1967’de Subay, 1968’de Pilot, 1977 ‘de Kurmay Subay oldu. 28 yıllık askerlik yaşamında ABD’de uçuş eğitimi, İngiltere’de akademik eğitim aldı. Belçika’da NATO Türk Daimi Temsilciliği’nde Hava Savunma Temsilcisi görevinde bulundu.
1990 yılında Hv.K.K.lığından emekliye ayrılarak uçuculuk mesleğini Türk Sivil Havacılığında sürdürdü. Sırasıyla Noble Air, Sultan Hava Yolları, Onur Hava Yollarında, belirli bir dönem Doğuş Grubunda sora MNG Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve son olarak da Sunexpress Hava Yolları’nda kaptan pilot olarak görev yaptı.
Tüm yaşamında kopmadığı resim sanatında karakalem, pastel, suluboya, akrilik ve yağlıboya çalışmalar yaptı.
Son dönemlerde Işıl ÖZIŞIK, Saim ALTUNCU ve Bulgar Ressam Atanas MATSOUREFF ile suluboya, Mustafa ÖZEL ile yağlıboya çalıştı.
2012 - 2014 arası kendi atölyeleri DİKMEN SANAT’ da eşi ile resim yapan sanatçı, Art-İstanbul Suluboya Topluluğu üyesi olup birçok karma (Yaşayan Asker Ressamlar Sergileri, Tüze Sanat Galerisi, Bandırma Belediyesi Sanat Galerisi, Yunus Emre Sanat Galerisi ve Venüs Sanat Galerisi’nde) ve kişisel olarak (Goya Sanat Galerisi, Moda Deniz Kulubü, Halit Kurtça Kültür Merkezi, Caddebostan Kültür Merkezi ile Kaptan’ın Resim Defterleri 1-2-3-4-5-6) sergilerine katılmıştır.

                             
Share on Google Plus

About sibelizliyor

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder