Beyoğlu'nda bir ilk: 50 Gün festival var!

Beyoğlu Belediyesi; Beyoğlu’nda kapanan dükkanlar nedeniyle esnafın ve İstanbulluların yüzünü güldürecek güzel bir projeye imza attı, Beyoğlu Festivali...

Beyoğlu'nda zaman zaman yaşadığımız festivallerden çok farklı olarak bu festival 50 gün sürecek ve Taksim Meydanı'nda gerçekleşecek. 28 Eylül Çarşamba günü başlayan festival “Beyoğlu Hareketleniyor”Beyoğlu’nda “50 Gün Festival Var” sloganı ile, Türkiye’de kendi alanlarında duayen tüm kültür-sanat ustalarının yer alacağı 7 ayrı festivalle bizleri bekliyor.


63 Antikacı, 90 Sahaf, 50 Tasarımcı, 70 El sanatçısı ve bilim insanının katılacağı Beyoğlu Festivali'ni mutlaka ziyaret edin her gün ayrı bir etkinlikle kendinizi ve sevdiklerinizi ödüllendirin:)

Bu güzel projeye imza atan okulum İstanbul Aydın Üniversitesi, TC. Kültür Bakanlığı, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi, Kültür Kenti Vakfı, Sabah Gazetesi ile Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği'ni kutluyor. Böylesine güzel projelerin devamının gelmesini diliyorum.


Birbirinden özel etkinlik içeren festivalin programı ise şöyle;

İSTANBUL'UN ANTİKASI 28 EYLÜL - 5 EKİM
BEYOĞLU FİLM FESTİVALİ 3 -10 EKİM
KÜLTÜRLERARASI SANAT DİYALOGLARI FESTİVALİ 6  - 20 EKİM
ALTIN ELLER FESTİVALİ 7-16 EKİM
TASARIM FESTİVALİ 18-23 EKİM
10. SAHAF FESTİVALİ 24 EKİM-06 KASIM
MERAKLI ZİHİNLER BİLİM ŞENLİĞİ 9 -12 KASIMShare on Google Plus

About sibelizliyor

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder