Bugün 4 Şubat Dünya Kanser Günü

http://www.dunyakansergunu.org/
Her yıl 4 Şubat Dünya Kanser Günü’dür ve kansere karşı açılan savaşta tüm dünyayı bir araya getirmekte ve dünyaya mesaj vermektedir.  Dünya Kanser Günü her yıl farkındalığı artırarak, hastalık hakkında eğitim vererek ve hükümetlere savunuculuk yaparak önlenebilir milyonlarca kaybın önüne geçmeyi hedeflemektedir.

Şu anda Dünya genelinde 8.2 milyon insan kanser nedeniyle hayatını kaybetmektir. Bunlardan 4
milyonu 30-69 yaş arasındaki yetişkinlerdir. Bu 4 milyon ölüm erken olarak kabul edilmekte ve önlenebilir kanserler arasında kabul edilmektedir. Dünya Kanser Günü zihinlerde ve dünya medyasında kanser profilini yükseltmek için ideal bir fırsattır.

Bu yıl kansere karşı sloganımız “Yapabiliriz, yapabilirim” dir. Bu sloganla önlemeden tedaviye, bireyden topluma, sivil toplumdan resmi kuruluşlara kadar herkesin kansere karşı yapılabilecek her türlü şeyi yapabileceği mesajı verilmektedir.

Dünya Kanser Günü’nde insanlar-birlikte, grup olarak ya da bireysel olarak- üzerine düşeni nasıl
yaptıklarını keşfedecektir.  Kanser farklı şekillerde herkesi etkilemektedir. Tüm insanların birey, aile ve toplum üzerindeki kanserin etkilerini azaltmaya yönelik tedbir alacak gücü vardır.
Dünya Kanser Günü “Ne yapabiliriz” için harekete geçmede ve söz vermede önemli bir fırsattır.
“Yapabiliriz, yapabilirim” seçeneklerini gerçekleştirmek için tercihiniz ne olursa olsun kansere karşı
mücadelede bir fark yaratabiliriz ve yaratabilirsiniz.
http://www.dunyakansergunu.org/
Share on Google Plus

About sibelizliyor

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder