Kadın Sesinden Sıra Gecesi: Oyalı Yazma

Her zincir geçmişi, acıları kimi zaman ise sevinci dokur yüreğe. Oyalı Yazma şiir olmuş söz olmuş ve nice türküye konu olmuştur...

Oyalı Yazma bu kez çok güzel bir grubu buluşturmuş. Müzik eğitimlerini aynı okulda alan Mercan Erzincan, Devrim Kaya ve Buse Katılmış oluşturduğu grup 11 Kasım 2014'te Kalan Müzik etiketiyle Harran’dan Harput’a Meşk adıyla ilk albümlerini çıkardı.

Yöresel Halk Müziği Eserlerini; Elazığ-Harput Kürsübaşı sohbetleri, Diyarbakır Velime geceleri ve Urfa sıra geceleri gibi Anadolu'nun toplu türkü söyleme gelenekleriyle harmanlayıp oya gibi işleyerek sunan Oyalı Yazma ekibi ilk konserleriyle dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.
Müzik yönetmenliğini Ufuk Şimşek’in üstlendiği Oyalı Yazma grubu 23 Aralık Salı günü saat 20.00'de İş Sanat'ta sahne alacak. 

Bağlama Üstadı Erdal Erzincan’ın da konuk sanatçı olarak katılacağı Harran'dan Harput'a Kadın Sesinden Sıra Gecesi için biletler Biletix'de!
Share on Google Plus

About sibelizliyor

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder