Theatre Deng û Bêj'den Kürtçe-Türkçe oyun

Theatre Deng û Bêj, Mark Ravenhill'in (Vur/Yağmala/Yeniden) adlı oyununun dört bölümünü Korku ve Sefalet (Tirs û Xof) adı ile sahneye aktardı. Kürtçe ve Türkçe olarak gerçekleştirilecek oyunda üst yazı kullanılacaktır. Bilginize:) Biletler http://www.mybilet.com/event/14930/korku-ve-sefalet/ adresinde...

Savaş; pek çok insanın trajedisine kapkara bir fon olan o kirli kelime... Çıkarları için yakıp yıkan egemenler ve savaş lordları da ellerindeki medya gücüyle gerçekleri gizleyip yalanlardan kurulu bir ağ örmeye çalışırlar. Bu ağda çoğu zaman açlık, annelik, işkence, cinayet, ölü çocuklar, korku, sefalet, diktatör heykelleri ve işgal edilen ülkeler, yalnızca küçücük birer motif olarak yer alıyor. Mark Ravenhill'ın onaltı oyundan oluşan "Shoot, Get Treasure, Repeat" (Vur, Yağmala, Yeniden) adlı metninden seçilen dört oyun da bu yakın ve tanıdık motifler üzerine kurulu ve yine o kadim soruyu hatırlatıyor bize: Bütün savaşlar, acılı annelerin ve onların öldürülen çocuklarının trajik hikâyelerinden ibaret değil mi?

Yazan: Mark Ravenhill
Yöneten: Theatre Deng û Bêj
Dramaturg: Yusuf Unay
Işık: Tugay Boz
Dekor: Theatre Deng û Bej
Afiş: Rahime Orak, Sercan Boran
Oyuncular: 
Nazlı Benan Özkaya
Aydın Şentürk
Özlem Taş
Şehmus Kartal
Güldestan Yüce
Turgay Atalay
Share on Google Plus

About sibelizliyor

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum :

Yorum Gönder